Başkan Seçer’den Başkan Abdullah Özyiğit’e hayırlı olsun ziyareti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretlerinden dolayı Başkan Vahap Seçer’e teşekkür eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Kentimiz için birlikte çalışmaya, tüm gücümüzle halkımızın yanında durmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’İ makamında ziyaret etti. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’nden aday gösterilen ve yeniden Yenişehir Belediye Başkanı seçilen Abdullah Özyiğit’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Seçer, Özyiğit’e çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Seçer’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Özyiğit, işbirliği vurgusu yaparak, Yenişehir için birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

“Kentsel yenileme alanında önümüzdeki sürece hazırız.”

Yenişehir Belediyesi olarak önümüzdeki 5 yıllık süreçte kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme çalışmalarına öncelik vereceklerini ifade eden Başkan Abdullah Özyiğit, “Yenişehir’imizin önümüzdeki dönemde en önemli başlıkları kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme. Deprem konusunda üçüncü derece risk bölgesinde olmamıza rağmen kentimizde 50-60 yıllık binalarımız var. Olası bir felakette GMK ve Adnan Menderes bulvarları arasında kalan bölgede sorun yaşabiliriz. Bu konuda bir altyapı çalışmamız var. Kamuoyuna da sunduk. Kentsel yenileme alanında önümüzdeki sürece hazırız. Eğriçam Mahallesi için hazırladığımız Kentsel Dönüşüm Projesi var.  Yıllardır Bakanlıkta son imzayı bekliyor. Onu da nihayete erdiririz diye düşünüyorum.” dedi.

“Projelerimizi hazırladık, halkımıza söz verdik. Verdiğimiz sözlerin gereğini yapacağız.”

Yenişehir’in belediye hizmet alanı sorununu büyük ölçüde çözdüklerini kaydeden Başkan Özyiğit, “Yenişehir’imizin sorunlarından bir tanesi de belediye hizmet alanları. Bu konuda revize imar planlarımızı yaptığımız dönemde önemli bir bölümünü çözdük. Geçmişten kalan sorunlu yerler var. Geçtiğimiz aylarda 72 dosyayı kapattık, o konuda da çalışmalarımız devam ediyor. 20 bin metrekarenin üzerindeki bir alanı Belediyemize kazandırdık. Bu konularda da sizle istişare ederek, birlikte fikir birliği yaparak yol alacağız. Umut ederim ki 5 yılın sonunda bu hizmet alanı sorununu birlikte ortadan kaldırırız.  Her mahalleye kültür kompleksleri kazandırmaya çalışıyoruz. Bu kompleksler kütüphane ve taziyeevinden oluşuyor. Menteş Mahallemizde ilkini hayata geçirdik. Şimdi de Eğriçam Mahallemizde yapacağız. Projelerimizi hazırladık, halkımıza söz verdik. Verdiğimiz sözlerin gereğini yapacağız. Kentimiz için birlikte çalışmaya, tüm gücümüzle halkımızın yanında durmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Ziyarette konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise “Bir 5 yıllık bir deneyiminiz var. İkinci döneminiz başladı. Hayırlı olsun. Sizlere, meclis üyelerinize ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyoruz. Yenişehir’in makro anlamda imar planlarında bir hayli ilerleme oldu. Hatta bitti sayabiliriz. Ama bazı spesifik sorunlar var. Geriden gelen bu günlere kadar aktarılmış problemler var. Bir anlamda çözülebilir ama küçük de problemler değil. Bunları tabi ki elbirliğiyle kamu yararını ön planda tutarak çözmeye her zaman hazırız. Bir bu konuda endişeniz olmasın. Her türlü işbirliğine ve desteğe de hazırız. Bu konuda bir endişemiz olmasın. Mersin itibari ile bu seçimlerde anlamlı bir sonuç çıktı. Bunu iyi okumamız lazım. Zaten Yenişehir çok güçlü olduğumuz ve yüksek anlamda destek gördüğümüz bir ilçemizdi ama demek ki Yenişehir’de de her zaman olduğu gibi yüksek destek almamız bugüne kadar yaptığımız işlerin doğru olduğunu, yürüdüğümüz yolun doğru olduğunun bir göstergesidir. Bu düşüncelerle ikinci 5 yılımıza devam edeceğiz. Belediye sayımız da arttı, partili belediye başkanı sayımız da. Özellikle meclis çoğunluğu bizim için çok büyük bir handikaptı Büyükşehir’de.  Şimdi bütün bu problemleri ortadan kaldırarak, ikinci beş yıla başlayacağız. Umut ediyorum çok değerli, çok güzel, çok önemli çalışmalar yapacağız.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir