Makam aracını zabıtaya verdi bisiklete bindi

Turizm, üzüm bağları, şarap ve balıkçılık ile ön plana çıkan ve Türkiye’de köyü bulunmayan tek ilçe olan Çanakkale Bozcaada’da seçimi, yüzde 53.9 oy oranı ile CHP’li Yahya Göztepe kazandı. Büyük dedeleri Karaman Türklerine dayanan ve 1800’lü yıllarda adaya gelen ailenin 6. kuşak temsilcisi olan Göztepe, SÖZCÜ’ye konuştu. Adanın sorunlarını dile getiren Göztepe “Bütçemiz 53 milyon lira ve 55 çalışanımız var. Yıllık ücretleri 2,6 milyon tutuyor. Yılda 1 milyon turist ağırlıyoruz ama devlet bize 3 bin kişilik nüfusa göre 1.6 milyon lira yardım veriyor. Onun da 1 milyonunu kesiyor. Suyumuz Çanakkale’den geliyor ve suyun ulaşımı için de motor gücünden yararlanılarak elektrik harcanıyor.

‘DOKTOR BİLE YOK’

Yıllık faturası 1 milyon lira tutuyor. Hastane ve uzman doktorumuz yok. Sağlık Bakanlığı da helikopterini geri çekti. Allaha emanet yaşıyoruz ama burası bir cennet ve rantı uzak tutarak cenneti koruyacağız”  dedi. Turizm Otelcilik Yüksek Okulu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Moskova Puşkin Enstitüsü mezunu olan Göztepe, makam otosunu zabıtaya verdi, kendisi de bisikletle işe gidip geliyor, “Ben seçilmeden önce de adada her yere bisikletle gidiyordum” diyor.

CHP’li başkan Yahya Göztepe, belediyeye bisikletle gidip geliyor. Makam aracını zabıta kullanıyor.

Rantı uzak tutacağız

Bozcaada’da yeni bir imar planı uygulayacaklarını söyleyen Başkan Yahya Göztepe, “Engelli arabasının da, çocuk arabasının da geçemediği sokak olmayacak” dedi. Öncelikli hedeflerini kalıcı pazar yeri, soğuk hava deposu, karavan park, çevre için artırma ve güneş enerjisi tesisi diye sıraladı. Göztepe “Amacımız Bozcaada’yı güzelliklerini koruyarak hak ettiği yerlere getirmek. Adayı iktidar rantı baskısından korumak da en kritik meselemiz. Cennetten rantı uzak tutacağız. Turizm Master Planını hayata geçireceğiz. Bağcılık için organik tarıma destek ve mesleki eğitim vereceğiz. Konser, sinema, tiyatro, sergi, toplantı, atölye faaliyetlerinin yapılacağı Kültür Merkezi yapacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir